Najveće zimsko sportsko takmičenje za studente okupiće preko 2000 sportista iz 55 zemalja sveta. Učesnici će se takmičiti u 12 sportova u preko 30 disciplina, pod sloganom "Raširite svoja krila".
Organizaciji takmičenja doprineće i 3000 volontera, a organizatori očekuju preko 30 hiljada stranih posetilaca.
Eurosport će ispratiti univerzitetske igre, na kojima će učesnici pokazati svoju veštinu i odmeriti snage sa kolegama iz celog sveta.
University Sports
Zimska Univerzijada u Krasnojarsku
27/02/2019 AT 11:56
Petoro sportista brani boje Srbije u Kazahstanu: Marko Stojković i Marko Vukićević predstavljaće našu zemlju u alpskom skijanju, Jelena Ignjatov i Janko Kolarević voziće snoubord, dok će Anja Ilić pokušati da zabeleži što bolji rezultat u nordijskom trčanju.
Plan direktnih prenosa na Eurosportu:
ponedeljak 30.I
07:30 SKIJAŠKO TRČANJE: 10km Kl. Muškarci (prenos)
07:45 ALPSKO SKIJANJE: Super-veleslalom Muškarci (prenos)
08:45 SKIJAŠKO TRČANJE: 5km Kl Žene (snimak )
09:00 ALPSKO SKIJANJE:Super-G Žene (snimak )
utorak 31.I
06:00 BIATLON: Pojedinačno Žene (prenos)
08:00 SKIJAŠKO TRČANJE: 10km Sl. Muškarci (prenos)
09:15 BIATLON: Pojedinačno Muškarci (prenos)
10:00 NORDIJSKA KOMBINACIJA: VS-95m (snimak )
10:30 NORDIJSKA KOMBINACIJA: 10km Gundersen Individual (prenos)
13:30 SKIJAŠKO TRČANJE: 5km Sl Žene (snimak )
sreda 1.II
12:30 SKI SKOKOVI: Univerzijada u Almatiju - VS-94m Devojke (prenos)
14:30 SKI SKOKOVI: Univerzijada u Almatiju - VS-140m Muškarci (prenos)
četvrtak 2.II
08:00 BIATLON: Univerzijada u Almatiju Sprint Muškarci (prenos)
09:00 SNOUBORD: Univerzijada u Almatiju - Snoubordkros (prenos)
09:30 BIATLON: Univerzijada u Almatiju Sprint Žene (snimak )
12:30 UMETNIČKO KLIZANJE: Univerzijada u Almatiju - Slobodno Žene (prenos)
14:00 SKIJAŠKO TRČANJE: Univerzijada u Almatiju (snimak )
petak 3.II
07:00 BIATLON: Univerzijada u Almatiju
Potera Žene (prenos)
07:30 ALPSKO SKIJANJE: Univerzijada u Almatiju
Veleslalom 1. Trka Žene (snimak )
08:00 ALPSKO SKIJANJE: Univerzijada u Almatiju
Veleslalom 2. Trka Žene (prenos)
09:00 BIATLON: Univerzijada u Almatiju
Potera Muškarci (prenos)
12:45 NORDIJSKA KOMBINACIJA: Univerzijada u Almatiju - 10km (snimak )
13:30 NORDIJSKA KOMBINACIJA: Univerzijada u Almatiju - VS-95m (snimak )
subota 4.II
08:00 SKIJAŠKO TRČANJE: Univerzijada u Almatiju
Miks Tim (prenos)
09:00 ALPSKO SKIJANJE: Univerzijada u Almatiju
Veleslalom 2. Trka Muškarci (snimak )
13:30 SKI SKOKOVI: Univerzijada u Almatiju - VS-140m Timsko (prenos)
nedelja 5.II
07:00 BIATLON: Univerzijada u Almatiju
Mešovita štafeta (prenos)
ponedeljak 6.II
08:00 ALPSKO SKIJANJE: Univerzijada u Almatiju
Slalom 2. Trka Žene (prenos)
08:30 SKIJAŠKO TRČANJE: Univerzijada u Almatiju
Muška Štafeta (prenos)
10:00 SKIJAŠKO TRČANJE: Univerzijada u Almatiju
Ženska Štafeta (snimak )
utorak 7.II
07:00 BIATLON: Univerzijada u Almatiju
Ženski Grupni Start (prenos)
08:30 SKIJAŠKO TRČANJE: Univerzijada u Almatiju
15km Kl. Žene (prenos)
08:45 FRISTAJL SKIJANJE: Univerzijada u Almatiju
Ski kros (prenos)
10:00 BIATLON: Univerzijada u Almatiju
Muški Grupni Start (prenos)
10:00 ALPSKO SKIJANJE: Univerzijada u Almatiju
Slalom 2. Trka Muškarci (snimak )
11:00 HOKEJ NA LEDU: Univerzijada u Almatiju
13:30 HOKEJ NA LEDU: Univerzijada u Almatiju
Finale Žene (snimak )
14:30 HOKEJ NA LEDU: Univerzijada u Almatiju
17:45 SNOUBORD: Univerzijada u Almatiju - (snimak )
sreda 8.II
09:15 SKIJAŠKO TRČANJE: Univerzijada u Almatiju
30km Kl Muškarci (snimak )
10:00 HOKEJ NA LEDU: Univerzijada u Almatiju
Muškarci Finale (prenos)
16:00 HOKEJ NA LEDU: Univerzijada u Almatiju
Muškarci Finale (snimak )
University Sports
29. Univerzijada na Eurosportu
20/08/2017 AT 06:34
University Sports
FISU Univerzijada na Eurosportu
04/07/2015 AT 19:49