Nakon što je savladao Fransisa Tiafoa u prvom kolu, posle tri odigrana seta, Viktor Troicki je posle dosta napora uspeo da savlada 88. igrača sveta.
Srpski teniser ima izglednu priliku da se domogne osmine finala US Opena, jer se u narednoj rundi sastaje sa Donaldom Jangom, koji je pobedio Aljaža Bedenea, takođe u četiri seta (3:6, 6:4, 6:4, 6:2).
Amerikanac indijskog porekla odlično je ušao u meč, napravio je brejk, ali je Viktor uzvratio istom merom.
Tenis
Lejver kup na Eurosportu
22/09/2021 AT 13:27
Teniseri su potom bili sigurni u svojim servis gemovima, tako da je prvi set rešen u dramatičnom taj-brejku, koji je okončan u Viktorovu korist rezultatom 12-10.
U drugom setu, Viktor je u trećem gemu napravio odlučujući brejk, i sigurnim servisima sačuvao stečenu prednost do kraja.
Treći set je doneo reviju brejkova, Troicki je poveo 3:1, ali je tada došlo do neobjašnjivog pada u igri srpskog tenisera, što je Ram iskoristio i osvajanjem pet uzastopnih gemova smanjio je prednost srpskog tenisera na 2:1 u setovima.
Ipak, Troicki se u nastavku meča konsolidovao, napravio je brejk za 3:1, Ram je uzvratio brejkom za 4:3, ali je Viktor još jednom oduzeo servis rivalu i priveo meč kraju.