Novak Đoković se plasirao u treće kolo Rolan Garosa pobedom nad Portugalcem Sousom, rezultatom 6:1, 6:4, 6:3.
Kako turnir u Parizu odmiče, tako i branilac titule podiže formu. U prvom setu drugog meča na Rolan Garosu, nastupio je briljantno. Za samo 18 minuta igre na semaforu je pisalo 5:0.
U drugom setu, Sousa je zaigrao slobodnije, što je bilo i očekivano. Iako je Srbin prvi napravio brejk i poveo sa 2:1, Portugalac se nije predavao, pa je u narednom uzvratio istom merom i izjednačio na 2:2. Nakon trećeg uzastopnog brejka, Novak je do kraja tog dela igre održavao prednost i dobio taj set sa 6:4.
Tenis
US Open 2021
29/08/2021 AT 19:48
U trećem setu viđen je žestok otpor Portugalca, kao i izlive besa sa Novakove strane, jer nije u ranoj fazi igre uspeo da napravi brejk.
Posle jednog maratonskog gema na Novakov servis u kojem je Srbin došao do 3:3, u narednom Đoković je lako napravio brejk poveo sa 4:3 i na kraju mirno priveo meč kraju.
Naredni rival će mu biti Dijego Švarcman, 41. na svetu. Do sada su igrali samo jednom, 2014. na US Openu i tada je Srbin slavio sa 6:1, 6:2, 6:4.