Novak Đoković je za nešto više od sat i po vremena savladao Austrijanca Andreasa Hajder-Maurera, a za plasman u osminu finala, srpskog tenisera očekuje prvi ozbiljniji test, jer je naredni protivnik Andreas Sepi, koji u četiri seta eliminisao Tejmuraza Gabašvilija.
Austrijanac je drugi put u tekućoj sezoni izašao na megdan Novaku Đokoviću, nakon poraza 6:4, 6:0 u Monte Karlu, Hajder-Maurer se izborio za častan poraz u Njujorku.
Prelomni gem u meču odigran je kod vođstva Novaka od 5:4 u prvom setu. Tada je najbolji teniser sveta odigrao na vrhunskom nivou i bez izgubljenog poena napravio brejk i osvojio prvi set.
Tenis
Lejver kup na Eurosportu
22/09/2021 AT 13:27
Potom je Novak poveo 3:0 u drugom setu i tu deonicu meča je bez problema rešio u svoju korist, da bi u trećem gemu trećeg seta bio viđen nešto čvršći otpor austrijskog tenisera.
Hajder-Maurer je uspeo da spasi tri brejk lopte, ali ne i četvrtu, tako da je Novak rutinski meč priveo kraju.
Đoković je završio okršaj sa Austrijancem sa 27 neodbranjivih udaraca i 19 neiznuđenih grešaka, dok je taj odnos kod rivala bio 7-33.
25. teniser sveta, Italijan Andreas Sepi i Novak Đoković do sada su se deset puta sastajali na ATP turnirima, a najbolji teniser sveta ima makimalan učinak, deset pobeda.
I Rafael Nadal u me;u drugog kola nije izgubio set, iako je kvalitet njegove igre mnogo oscilovao. Osmi nosilac je savladao Argentinca Dijega Sebastijana Švarcmana nakon 162 minuta (7:6, 6:3, 7:5).
Rival Špancu u narednoj rundi je Italijan Fabio Fonjini, koji je lako izašao na kraj sa Urugvajcem Pablom Kuevasom.