ATP tur na smeni godišnjih doba prelazi sa otvorenih borilišta, na tvrde terene u dvoranama. Jedan od prvih turnira u jesenjem delu sezone je St.Petersburg Open, vredan milion dolara, koji je treće najbogatije takmičenje od 40 ukupno ATP 250 događaja, odmah iza Dohe ($1,237,190) i Čengdua ($1,028,885).
Sankt Peterburg je poznat po hiljadama veličanstvenih i očuvanih istorijskih građevina, različitih arhitektonskih stilova.
Pored živopisnog okruženja, St.Petersburg je poznat i po ATP turniru koji je prvi put održan 1995. godine, kada je na domaćem terenu titulu osvojio Jevgenij Kafeljnikov.
Tenis
Rolan Garos od 30. maja na Eurosportu
29/05/2021 AT 08:40
Za radost ruskih navijača pobrinuo se i Marat Safin, koji je osvojio dve titule zaredom, 2000-'01, a uz njega se nalazi i Endi Mari, koji je takođe osvojio dve titule 2007-'08.
Prošle godine, tinejdžer i velika nada ATP tura, Aleksandr Zverev je neprijatno iznenadio u finalu Stena Vavrinku, Nemac je slavio rezultatom.
22. izdanje turnira u Rusiji počelo je 18. septembra, među nosiocima nalazi se i Viktor Troicki. Sedmi favorit takmilenja upisao je pobedu na startu protiv Andreja Kuznjecova, srpski teniser je napravio 9 as servisa i spasio 4 od 5 brejk lopti u pobedi 7:6(6), 7:6(2), za sat i 45 minuta.
"Mislim da je to bio kvalitetan meč. Igrao sam protiv velikog igrača, veoma talentovanog Rusa, sa kojim sam uvek imao dosta problema u prošlosti. Bilo je teško danas i presrećan sam što sam prošao dalje", rekao je Troicki, koji će za plasman među osam najboljih igrati protiv Gvida Pelje, Argentinca koji je sa 7:6, 6:3 pobedio Dužana Lajovića.