Poslednje pripreme za Australian open teniseri će obaviti na ATP turniru u Sidneju.
Internacionalni turnir u Australiji ima dugu tradiciju, još od 1885. godine, kada je u Sidneju održano kvalifikaciono takmičenje za Dejvis kup selekciju.
Lokalni heroj, Lejton Hjuit je obradovao australijske navijače osvajanjem četiri uzastopne titule na početku XXI veka.
Tenis
Lejver kup na Eurosportu
22/09/2021 AT 13:27
Još jedan Australijanac u lepom sećanju ima ATP turnir u Sidneju, Bernanrd Tomić je pre četiri godine osvojio prvi trofej u profesionalnoj karijeri.
Dominaciju Viktora Troickog u Sidneju prošle godine prekinuo je Žil Muler, srpski teniser je osvojio dve uzastopne titule, ali je Luksemburžanin bio bolji u polufinalu u dva seta.
33-godišnji teniser je sačuvao dobru formu i za finale, gde je u dva seta savladao Dena Evansa i osvojio prvi ATP trofej u karijeri.