Četvrti teniser sveta i prvi favorit turnira u Istbornu za finale takmičenja u Devonšajer parku igraće protiv Danila Medvedeva.
Ruski teniser u svojoj 21. godini igra izvanredan tenis, slovi za jednog od budućih velikih šampiona "belog sporta", a priliku da pokaže svoju veštinu imaće i u petak, dan nakon što je savladao Stiva Džonsona, prošlogodišnjeg šampiona u Istboenu.
198 centimetara visok teniser, koji živi u Francuskoj, sjajno je otvorio takmičenje na obali Engleske, savladavši Sema Kverija.
Tenis
Rolan Garos od 30. maja na Eurosportu
29/05/2021 AT 08:40
Medvedev je u tekućoj sezoni izborio plasman u polufinale i finale ATP turnira u Čenaju, što je njegov najveći uspeh u karijeri.
Danil, koji nije u rodbinskim vezama sa Andrejem Medvedevim nekada 4. teniserom sveta, najviše voli travnatu podlogu, a omiljeni udarac mu je retern.
Đoković i Medvedev su se sastali već jednom ove godine, u okviru Dejvis kupa ruski teniser je osvojio prvi set, da bi nakon gubitka naredna dva predao meč srpskom teniseru.
Medvedev je 52. teniser sveta, što je njegov najbolji rejting u karijeri. Među 100 najboljih Medvedev se probio prošle jeseni, nakon što je 2015. za 300+ mesta popravio rejting, a u 2016. za 200 pozicija.
U drugom polufinalu ATP turnira u Istbornu, Gejl Monfis će igrati protiv Rišara Gaskea.