Najbolji srpski teniser i branilac titule u Dohi, Novak Đoković će se danas 13. put sastati sa Fernandom Verdaskom.
Biće to prvi pravi test forme u novoj sezoni za drugog tenisera sveta, jer Španac igra izuzetno nadahnuto i pokušaće da upiše petu pobedu nad Đokovićem.
Novak je za polufinale igrao sa Radekom Štepanekom, rezultatom 6:3, 6:3 drugi favorit turnira u Dohi upisao je 13. pobedu u 14. duelu sa veteranom iz Češke.
Tenis
Lejver kup na Eurosportu
22/09/2021 AT 13:27
Verdasko na putu do polufinala nije izgubio ni jedan set, Španac je prvo savladao Vaseka Pospišil sa 7:5, 6:0, potom Davida Gofana (6:1, 7:6), a juče je bio bolji i od Ive Karlovića, rezultatom 6:2, 7:5.
Neposredno po okončanju prvog polufinala Katar opena, na teren će izaći Endi Mari i Tomaš Berdih.
Prvog dana 2017. godine, Eurosport je ljubitelje tenisa poveo na put za Australijan open, koji do Melburna vodi preko Brizbejna, Perta, Dohe i Sidneja. Poštovaoci „belog sporta“ biće u prilici da isprate poslednje pripreme najboljih tenisera sveta za prvi Gren slem u sezoni, koji počinje 16. januara.
Prvog januara počeli su turniri u Brizbejnu (ATP) i Pertu (Hopman kup), dok je dan kasnije startovalo takmičenje u Kataru (ATP), na kojem nastupaju dvojica najboljih tenisera sveta, Endi Mari i Novak Đoković. Ukoliko Britanac i srpski as opravdaju uloge favorita i upišu po četiri pobede, u subotu u 16 časova Mari i Đoković bi mogli 36. put da odmere snage na ATP turu. U minuloj godini, Mari i Đoković su odigrali pet finala, Novak je osvojio tri titule, u Melburnu, Madridu i Parizu, dok je trenutno najbolji teniser sveta bio uspešniji u Rimu i Londonu.
U subotu je na programu poslednji duel na 29. Hopman kupu, u kojem će se sastati dve najbolje mešovite nacionalne selekcije nakon grupne faze takmičenja. Turnir u Pertu protiče u fantastičnoj atmosferi, pred više od 13.000 gledalaca, a najveća zvezda takmičenja u Australiji je Rodžer Federer, koji se na Hopman kup vratio posle 15 godina. Švajcarac je 2001. osvojio titulu sa Martinom Hingis, godinu dana kasnije nastupio je sa svojom današnjom suprugom, Miroslavom Vavrinec, a njegova partnerka ove godine je Belinda Benčić.
U nedelju počinje ATP turnir u Sidneju, takmičenje na kojem Viktor Troicki brani titulu. Drugi reket srpskog tenisa je pre godinu dana napravio preokret u finalu, nakon izgubljenog prvog seta Troicki je uspeo da savlada Grigora Dimitrova.