22-godišnja Srpkinja zabeležila je treću pobedu nad 17. teniserkom sveta, u isto toliko okršaja.
Za razliku od prethodnih duela, Italijanka je uspela da iskoristi mali pad u igri Krunićeve i da prvi put osvoji set protiv 99. teniserke sveta.
Kvalifikantkinja VTA turnira u Lincu odlično je otvorila meč, rutinski je osvojila prvi set, a sa dobrom igrom je nastavila i u drugom periodu igre.
Tenis
Lejver kup na Eurosportu
22/09/2021 AT 13:27
Aleksandra je imala brejk prednosti i delovalo je da će ponovo u dva seta savladati Vinčijevu, međutim, u sedmom gemu Italijanka je nadoknadila zaostatak, a kasnije u svoju korist rešila taj-brejk.
Srpska teniserka je bila vidno nervozna u drugoj polovini drugog seta, ali je na startu odlučujućeg perioda igre uspela da zaboravi propuštene prilike i zaigra svoj najbolji tenis.
Ekspresno je povela 5:0 i Vinčijevoj nije preostalo ništa drugo nego samo da ublaži poraz.
Rezultatom 6:1, 6:7(3), 6:1 Krunićeva je izborila plasman u drugo kolo, gde će se sastati sa svojom sparing partnerkom, Monom Bartel, koja je bila bolja od Kiki Bertens, rezultatom 7:5, 3:6, 6:2.