Tri trke, nova lica i veličanstvena priroda Filip Ajlenda očekuju ljubitelje moto sporta predstojećeg vikenda. Iako je ambijent spektakularan, takmičare očekuje mnogo iskušenja na zahtevnoj gran pri stazi u Australiji, na staru FIM Superbajk svetskog šampionata 2019.
Nekoliko vozača ima istu ambiciju, a to je okončanje dominacije asa Kavasaki trkačkog tima, Džonatana Reja. Zimski testovi su doneli mnogo pitanja, na koja će se dobiti odgovori kada se upali zeleno svetlo na startu trke u subotu (start u 05:00 po srednjeevropskom vremenu).
Kao i uvek, četvorostruki šampion sveta biće u fokusu svih vozača tokom prvog takmičarskog vikenda. Rej je pet puta slavio na krugu dužine 4.4km, a sve titule je osvojio od kada je predvodnik Kavasaki tima, a tokom zimskih priprema bio je neverovatno opušten, što ostavlja utisak da sinergija njega i ZX-10RR mašine je jača nego ikada.
Superbike
Start nove sezone FIM Superbajk svetskog šampionata
29/02/2020 AT 10:33
Ipak, as iz Severne Irske je bio sporiji od nekoliko vozača tokom poslednjeg dana predsezonsih testiranja. Jedan od bržih vozača bio je kolega iz ekipe, Lion Haslam,35-godišnji as je poslednju titulu u karijeri osvojio upravo na Filip Ajlendu 2015. godine.