Getty Images

Startuje nova sezona FIM Superbajk svetskog šampionata

The 22/02/2019 at 11:14Updated The 22/02/2019 at 12:17

32. sezona FIM Superbajk svetskog šampionata takmičare vodi na 13 staza, na četiri kontinenta, uz jedinu promenu u odnosu na 2018. godinu, umesto trke u Brnu, Heres će biti domaćin.

Tri trke, nova lica i veličanstvena priroda Filip Ajlenda očekuju ljubitelje moto sporta predstojećeg vikenda. Iako je ambijent spektakularan, takmičare očekuje mnogo iskušenja na zahtevnoj gran pri stazi u Australiji, na staru FIM Superbajk svetskog šampionata 2019.

Nekoliko vozača ima istu ambiciju, a to je okončanje dominacije asa Kavasaki trkačkog tima, Džonatana Reja. Zimski testovi su doneli mnogo pitanja, na koja će se dobiti odgovori kada se upali zeleno svetlo na startu trke u subotu (start u 05:00 po srednjeevropskom vremenu).

Kao i uvek, četvorostruki šampion sveta biće u fokusu svih vozača tokom prvog takmičarskog vikenda. Rej je pet puta slavio na krugu dužine 4.4km, a sve titule je osvojio od kada je predvodnik Kavasaki tima, a tokom zimskih priprema bio je neverovatno opušten, što ostavlja utisak da sinergija njega i ZX-10RR mašine je jača nego ikada.

Ipak, as iz Severne Irske je bio sporiji od nekoliko vozača tokom poslednjeg dana predsezonsih testiranja. Jedan od bržih vozača bio je kolega iz ekipe, Lion Haslam,35-godišnji as je poslednju titulu u karijeri osvojio upravo na Filip Ajlendu 2015. godine.