U duelu dvojice prijatelja, vršnjaka i sugrađana, Mark Selbi nije opravdao ulogu favorita. "Šaljivdžija iz Lestera" poražen je 4-2 i za najboljeg igrača sveta turnir u Hladudnu je završen.
Prvog dana takmičenja, turnir vredan 100.000 funti su završili Roni O'Saliven i Nil Robertson, Majkl Holt je savladao "raketu", a Džo peri šampiona sveta iz 2010. godine.
Nije Selbi loše odigrao na startu takmičenja, već je Tom Ford demonstrirao zavidnu veštinu u ključnim trenucima, a za plasman u četvrtfinale boriće se sa Alijem Karterom.
Snuker
Otvoreno prvenstvo Severne Irske u snukeru
09/10/2021 AT 19:20
Selbi je meč otvorio brejkom 60, ali je Ford uzvratio nizovima 40,112 i 84, a u šestom frejmu 48. igrač sveta je iskoristio priliku i sprečio rivala da se izbori za odlučujuću partiju.
Branilac titule, Džad Tramp je upisao rutinsku pobedu 4-1 u okršaju sa Markom Vilijamsom, viđeni su brejkovi od 60, 71 i 122 poena, u izvođenju Engleza, dok je Velšanin čast sačuvao osvajanjem trećeg frejma brejkom od 67 poena.
"Radije igram protiv vrhunskih igrača. Volim što su još uvek tu, jer protiv slabije rangiranih igram lošije", rekao je Tramp.
Aktuelni šampion turnira u Hlandudnu za plasman u četvrtfinale igraće sa svetskim šampionom, Stjuartom Bingamom.
Bingam je savladao Dejvida Gilberta takođe sa 4-1, a Šon Marfi je potrošio samo 53 minuta za pobedu 4-0 nad Majklom Vajtom, koji je nakon poraza u Kardifu od Marka Alena pre dve nedelje, još jednom pred svojim navijačima izgubio bez osvojenog frejma.