Roni O'Saliven je izborio plasman u svoje 43. finale rangirnih turnira, nakon što je u dramatičnom meču savladao Entonija Mekgila.
Englez je trocifrenim brejkom došao do pobede 6-4, a za svoj prvi trofej nakon 20 meseci boriće se sa Kajrenom Vilsonom, koji je prekinuo sjajnu seriju mladog Švajcarca Aleksandera Uršenbahera. Finalista ovogodišnjeg Vorld open turnira slavio je rezultatom 6-3.
Pobedniku Engleskog opena pripašće 70.000 funti, kao i mogunost da se bori za bonus od milion funti, ako osvoji i naredna tri turnira Serije domaih nacija.
Snuker
Otvoreno prvenstvo Severne Irske u snukeru
09/10/2021 AT 19:20
Ako šampion u Barnsliju bude Roni O'Saliven, Englez će doći do svoje 29. titule u karijeri, čime će se ponovo izjednačiti sa Džonom Higinsom na drugom mestu večne liste.
Ukoliko mlađi Englez trijumfuje, šampion Šangaj mastersa 2015 će postati jedan od malobrojnih višestrukih šampiona rangirnih takmičenja.
Finale će biti podeljeno u dve sesije, prvih osam frejmova odigraće se od 14:00, a preostali od 20:00, uz direktan prenos na Eurosportu i na www.eurosportplayer.com.
Šampion će biti Englez koji prvi osvoji devet frejmova.