U uzbudljivom meču viđena je rezultatska "klackalica" sve do poslednjeg 11. frejma, u kojem je prvu šansu imao Džad Tramp, ali se dogodio kik i bela je završila u rupi.
O'Saliven je iskoristio priliku i klinički preciznim brejkom došao do pobede i mesta u finalu, gde će u nedelju igrati sa boljim iz meča Mark Vilijams-Šon Marfi, na maksimalnih 19 frejmova.
Uživajući u jednoj od najboljih sezona u karijeri, 42-godišnji O'Saliven je na korak od osvajanja pete titule, nakon što je osvojio Engleski open, Šangaj masters, UK Šampionat i Svetski gran pri.
Snuker
Nakon 17. godina ponovo British Open
15/08/2021 AT 07:27
Ako pobedi u nedelju Englez će izjednačiti rekord po broju osvojenih trofeja u sezoni i pridružiće se Stivenu Hendriju, Marku Selbiju i Dingu.
Premija u Velsu za šampiona iznosi 125.000 funti i ako osvoji turnir u Hlandidnu, O'Salivenova zarada u ovoj sezoni će biti oko 800.000 funti.
Sezona 2017-2018 uskoro se završava, a do kraja su ostala još dva bogata turnira, Kina open, koji pobedniku donosi 225.000 funti i Svetsko prvenstvo u Šefildu. Pobednik najvažnijeg snuker takmičenja u godini biće bogatiji za rekordnih 425.000 funti.