FIS Svetski kup u ski skokovima u Oslu počinje 8. marta, kada su na programu kvalifikacije za pojedinačno takmičenje muškaraca, koje je zakazano za nedelju u 14:30, uz direktne prenose na Eurosportu i Eurosport Plejeru.
Tokom tri dana, gledaoci Eurosporta imaće priliku da prate pojedinačne i ekipne skokove.
24. februara Nemačka je osvojila titulu svetskog prvaka, koju su “panceri” poslednji put osvojili 2001. godine. Ne treba zanemariti i ekipu Poljske, od koje se može očekivati prva pobeda na timskom takmičenju u Svetskom kupu.
Ski Skokovi
Novogodišnja turneja - četiri skakaonice na Eurosportu
28/12/2020 AT 11:11
Kada govorimo o individualnim takmičarima, Markus Ajzenbihler istakao se sjajnim nasutipma i važi za jednog od favorita, uz Rjojua Kobajašija.
Japanac privodi kraju sezonu iz snova, u kojoj je osvojio sve četiri skakaonice na Novogodišnjoj turneji, a u Oslo putuje sa gotovo 500 bodova prednosti u odnosu na Poljaka Kamila Štoha, koji će najverovatnije biti vicešampion FIS Svetskog kupa 2018-2019. Poljak je i lider poretka skijaških letača. Pored Štoha, u grupi skakača koji deli samo 300 FIS bodova nalaze se i Štefan Kraft, Pjotr Žila i David Kubacki, tako da se u martu očukuju uzbudljivi okršaji za preostale dve pozicije na podijumu generalnog plasmana FIS Svetskog kupa.
Već u ponedeljak takmičare očekuju nova iskušenja takođe u Norveškoj, na olimpijskoj skakaonici u Lilehameru.