Čudima 18-godišnje Amerikanke nema kraja - Kejti Ledecki je u kvalifikacijama trke na 1.500 metara oborila sopstveni svetski rekord.
Devojka koja je bila olimpijska pobednica na 800 metara u Londonu sa svega 15 godina je danas u Kazanju 30 dužina bazena preplivala za 15 minuta, 27 sekundi i 71 stotinku, čime je za 65 stotinki popravila rezultat koji je postavila u avgustu prošle godine u Australiji.
Ledecki je na prethodnom Svjetskom prvenstvu u Barseloni bila zlatna u sve tri duže discipline (400, 800 i 1.500 metara), kao i u štafeti 4X200, a u Kazanju je već prigrabila najsjajnije odlicje na 400 metara.
Plivanje
Nordijska turneja plivača na Eurosportu
01/04/2019 AT 11:31
Šveđanka Sara Sjostrom osvojila je zlatnu medalju i postavila novi svetski rekord u trci na 100 delfin stilom. Sjostrom je trku završila za 55 sekundi i 64 stotinke i tako za deset stotinki popravila sopstveni svetski rekord koji je postavila u polufinalnoj trci.
Mađarica Katinka Hošu osvojila je zlatnu medalju u trci na 200 metara mešovito i postavila novi svetski rekord.
Hošu je pobedila rezulatom dva minuta, šest sekundi,12 i tako nadmašila rekord koji je držala Amerikanka Arijana Kukors sa 2:06,15 minuta iz Rima 2009. godine.
Francuski plivač Floran Manadu osvojio je zlatnu medalju u trci na 50 metara delfin, a pobedio je rezultatom 22,97 sekundi. On ipak nije uspeo da obori rekord svetskih šampionata, koji drži srpski reprezentativac Milorad Čavić od 22,67 sekundi, iz Rima 2009. godine.