Pjongčang je izabran već u prvom krugu glasanja, a u konkurenciji su još bili Anesi (Francuska) i Minhen (Nemačka). Nakon Saporoa (1972) i Nagana (1998), tek treći put će se u Aziji održati Zimske olimpijske igre.
U Pjongčang će doputovati predstavnici 92 nacionalna olimpijska komiteta, koji će se boriti u 15 sportova na ukupno 102 takmičenja, što je rekordan broj. Po prvi put u istoriji podeliće se više od sto kompleta medalja, jer će na Igrama u Pjongčangu premijerno biti održana takmičenja u big er snoubordu, mešovitim karling parovima, brzom klizanju masovni start i mešovitom timskom alpskom skijanju.
Srpsku delegaciju u Južnoj Koreji predvodiće Nevena Ignjatović, koja će se sa Markom Vukićevićem i Markom Stevovićem boriti u alpskim disciplinama, dok će se Damir Rašić nadmetati u skijaškom trčanju. Nevena Ignjatoviće će nositi i zastavu Srbije na ceremoniji otvaranja, koja je zakazana za 8. februar.
Olimpijske Igre
Olimpijske igre 2020 na Eurosportu
20/07/2021 AT 14:10
Eurosport će intenzivno pratiti kompletne XXIII Zimske olimpijske igre u Pjongčangu, pored direktnih prenosa svih takmičenja, ljubitelji zimskih sportova će biti u prilici da svakodnevno u emisiji “Olimpik ekstra”, koja se premijerno emituje u 15:30, pogledaju pregled svih takmičenja koja su održana tog dana. Eurosport Plejer će direktno prenositi svaki sekund svih takmičenja u Pjongčangu.
Eurosport 2 će intenzivno pratiti hokej na ledu, u muškoj i ženskoj konkurenciji.
Sva takmičenja, svaki sekund Igara u Pjongčangu, uživo na Eurosport Plejeru.
Sve o XXIII Zimskim olimpijskim igrama potražite na www.eurosport.com/olympics
Program Eurosporta 1:
23. februar 2018
03:00 ALPSKO SKIJANJE: Kombinacija - spust žene (prenos)
04:30 UMETNIČKO KLIZANJE: Žene slobodan program (prenos)
06:00 FRISTAJL SKIJANJE: Ski kros finale žene (prenos)
06:40 ALPSKO SKIJANJE: Kombinacija - slalom žene (prenos)
07:30 OLIMPIJSKE IGRE: Olimpijske vesti
07:35 KARLING - Meč za bronzanu medalju muškarci: (prenos)
10:30 OLIMPIJSKE IGRE: Olimpijske vesti
10:45 BRZO KLIZANJE: 1000m muškarci (prenos)
12:20 BIATLON: Štafeta muškarci (prenos)
13:45 KARLING - Polufinale žene: (prenos)
15:30 OLIMPIK EKSTRA - PREGLED TAKMIČARSKOG DANA
18:00 EKSTREMNI SPORTOVI: Zimske olimpijske igre Pjongčang 2018
18:30 HOKEJ NA LEDU: Pregled takmičenja
19:00 NORDIJSKO SKIJANJE: Pregled takmičenja
19:30 ALPSKO SKIJANJE: Pregled takmičenja
20:35 OLIMPIJSKE IGRE: Kocka Eurosporta
01:15 BOB: Četvorosed muškarci 1.trka (prenos)
02:35 SNOUBORD: Big er finale muškarci (prenos)
24. februar 2018
03:00 SNOUBORD: Big er finale muškarci (prenos)
03:30 ALPSKO SKIJANJE: Team (prenos)
04:45 SNOUBORD: Paralel veleslalom finale (prenos)
05:15 BOB: Četvorosed muškarci 2.trka (snimak )
05:45 SKIJAŠKO TRČANJE: 50km klasik muškarci (prenos)
08:15 OLIMPIJSKE IGRE: Olimpijske vesti
08:30 KARLING - Meč za zlatnu medalju muškarci: (prenos)
11:30 OLIMPIJSKE IGRE: Olimpijske vesti
11:45 BRZO KLIZANJE: Masovni start (prenos)
14:15 HOKEJ NA LEDU: Meč za bronzanu medalju muškarci: (prenos)
15:30 OLIMPIK EKSTRA - PREGLED TAKMIČARSKOG DANA
18:00 EKSTREMNI SPORTOVI: Zimske olimpijske igre Pjongčang 2018
20:35 OLIMPIJSKE IGRE: Kocka Eurosporta
01:15 BOB: Četvorosed muškarci 3.trka (prenos)
25. februar 2018
03:00 BOB: Četvorosed muškarci 4.trka (prenos)
05:00 OKEJ NA LEDU: Meč za zlatnu medalju muškarci: (prenos)
07:45 SKIJAŠKO TRČANJE: 30km klasik žene (prenos)
08:45 UMETNIČKO KLIZANJE: Gala egzibicija (snimak )
11:00 OLIMPIJSKE IGRE: Ceremonija zatvaranja (prenos)
14:00 OLIMPIK EKSTRA - PREGLED TAKMIČARSKOG DANA
20:35 OLIMPIJSKE IGRE: Kocka Eurosporta
Olimpijske Igre
Olimpijske igre mladih u Buenos Ajresu
08/10/2018 AT 13:31
Olimpijske Igre
Ester Ledecka osvojila zlato i u snoubordu
24/02/2018 AT 10:13