U Jeongseon alpskom centru u nedelju će se održati premijerno nadmetanje u alpskim disciplinama, kada je na programu spust za muškarce, prvo od ukupno 11 skijaških takmičenja.
Svoju veštinu na stazi pokazaće i srpski olimpijac, 25-godišnji Marko Vukićević, koji je na prvom treningu ostvario 47. vreme, četiri sekunde slabije od najbržeg, Kanađanina Manuela Osborn-Paradia. Olimpijski spust održaće se u noći između subote i nedelje, u 03:00 uz direktan prenos na Eurosportu.
Tokom vikenda, medalje će biti podeljene i u biatlonu, skijaškom trčanju, brzom klizanju, snoubordu, skijanju slobodnim stilom, ski skokovima, sankanju i brzom klizanju na kratkim stazama. U Pjongčangu će biti uručen rekordan broj medalja, ukupno 106 kompleta.
Olimpijske Igre
Olimpijske igre 2020 na Eurosportu
20/07/2021 AT 14:10
Eurosport će intenzivno pratiti kompletne XXIII Zimske olimpijske igre u Pjongčangu, pored direktnih prenosa svih takmičenja, ljubitelji zimskih sportova će biti u prilici da svakodnevno u emisiji “Olimpik ekstra”, koja se premijerno emituje u 15:30, pogledaju pregled svih takmičenja koja su održana tog dana.
Eurosport Plejer će direktno prenositi svaki sekund svih takmičenja u Pjongčangu.
Plan direktnih prenosa na Eurosportu 1:
10. februar 2018
03:00 SNOUBORD: Sloupstajl kvalifikacije muškarci (prenos)
03:30 ALPSKO SKIJANJE: Spust muškarci trening (prenos)
05:00 SNOUBORD: Sloupstajl kvalifikacije muškarci (prenos)
08:00 OLIMPIJSKE IGRE: Olimpijske vesti
08:05 SKIJAŠKO TRČANJE: Skiatlon žene (prenos)
10:55 OLIMPIJSKE IGRE: Olimpijske vesti
11:00 SANKANJE: Trka 1 muškarci (prenos)
12:05 BIATLON: Sprint 7.5km žene (prenos)
13:25 BRZO KLIZANJE - KRATKE STAZE: 1500m finale muškarci (prenos)
13:40 SKI SKOKOVI: VS-106 finale muškarci (prenos)
15:30 OLIMPIK EKSTRA - PREGLED TAKMIČARSKOG DANA
18:00 EKSTREMNI SPORTOVI: Zimske olimpijske igre Pjongčang 2018
18:30 HOKEJ NA LEDU: Pregled takmičenja
19:00 NORDIJSKO SKIJANJE: Pregled takmičenja
19:30 ALPSKO SKIJANJE: Pregled takmičenja
20:35 OLIMPIJSKE IGRE: Kocka Eurosporta
01:40 SNOUBORD: Sloupstajl finale muškarci (prenos)
11. februar 2018
03:00 ALPSKO SKIJANJE: Spust muškarci (prenos)
04:30 UMETNIČKO KLIZANJE: Kratak program ženski timovi (prenos)
05:15 UMETNIČKO KLIZANJE: Ples na ledu kratak program timovi (snimak )
05:45 UMETNIČKO KLIZANJE: Slobodan program timsko parovi N (prenos)
06:30 SNOUBORD: Sloupstajl finale muškarci (snimak )
07:15 SKIJAŠKO TRČANJE: Skiatlon muškarci (prenos)
09:00 OLIMPIJSKE IGRE: Olimpijske vesti
09:05 BRZO KLIZANJE: 5000m muškarci (prenos)
12:00 OLIMPIJSKE IGRE: Olimpijske vesti
12:05 BIATLON: Sprint 10km muškarci (prenos)
13:45 SANKANJE: Trka 4 muškarci (prenos)
14:50 FRISTAJL SKIJANJE: Moguls finale žene (snimak )
15:30 OLIMPIK EKSTRA - PREGLED TAKMIČARSKOG DANA
18:00 EKSTREMNI SPORTOVI: Zimske olimpijske igre Pjongčang 2018
18:30 HOKEJ NA LEDU: Pregled takmičenja
19:00 NORDIJSKO SKIJANJE: Pregled takmičenja
19:30 ALPSKO SKIJANJE: Pregled takmičenja
20:35 OLIMPIJSKE IGRE: Kocka Eurosporta
01:40 ALPSKO SKIJANJE: Veleslalom žene 1.trka (prenos)
Olimpijske Igre
Olimpijske igre mladih u Buenos Ajresu
08/10/2018 AT 13:31
Olimpijske Igre
Ester Ledecka osvojila zlato i u snoubordu
24/02/2018 AT 10:13