Promoter Evropskog šampionata, Dejan Stanković izveo je početni udarac u prvom meču na turniru, koji su odigrali domaćin Srbija i Slovenija.
Preko 11.000 gledalaca je došlo da bodri "orlove", čime je postavljen rekord na utakmici grpupne faze futsal prvenstava.
Slovenija je povela u trećem minutu golom Osredkara, nakon dodavanja Gašpera Vrhoveca. Domaći su posle toga zaigrali bolje, ali nisu uspeli da postignu gol sve do 14. minuta, kada je iz kaznenog udarca gol postigao Janjić.
Futsal
UEFA Evropsko futsal prvenstvo u Beogradu
27/01/2016 AT 19:21
Srpski tim poveo je u 36. sekundi drugog poluvremena golom Kocića, koji je posle asistencije Perića, kroz noge slovenačkog golmana poslao loptu u mrežu.
Na 3:1 povisio je Rajčević u 26. minutu, a četiri minuta kasnije svoj drugi gol na utakmici postigao je Kocić posle kontranapada.
Konačan rezultat postavio je Marko Pršić u 34. minutu kada je sa svoje polovine zatresao protivničku mrežu.
U Grupi A u četvrtak od 18.30 igraće Slovenija i Portugal, a dva dana kasnije od 21 cas igraće Srbija i Portugal.
turnira odigrali su u Grupi B Španija i Mađarske. Španci su slavili sa 5:2.