Ivan Šaponjic je golom u 101. minutu odveo srpsku selekciju u finale, gde će se sastati sa Brazilom.
Već posle samo četiri minuta igre, Andrija Živković je doveo Srbiju u vođstvo. Loše je u odbrani reagovao Maiga, Živković je pokupio loptu i iskoristio situaciju „jedan na jedan“ sa golmanom afričke reprezentacije.
Mali je preuzeo inicijativu, u 35. minutu prvi put su pripretili golu Rajkovića preko Traorea, da bi samo četiri minuta kasnije uspeli da poravnaju rezultat.
Fudbal
32. kolo Bundeslige: Tri kola do kraja i pitanje opstanka
07/05/2021 AT 09:23
Bio je to sjajan šut Konea sa 25 metara, praktično po zemlji. Rajković nije uspeo da zaustavi snažan šut reprezentativca Malija.
Mali je bio veoma snažan na sredini terena, ali Srbi nisu klonuli duhom, desni bek Milan Gajić je u 70. minutu uzdrmao prečku rivala snažnim udarcem sa 20 metara!
Do kraja susreta, Mali je imao nekoliko opasnih napada ali su defanzivci Srbije sjajno reagovali u svim situacijama. Po treći put na prvenstvu, "orlići" su ušli u produžetke!
U prvih deset minuta prvog produžetka nije bilo uzbuđenja sve do 101. minuta, kada su srpski reprezentativci došli do vođstva od 2:1. Odlično je Živković izveo korner, Veljković je skočio i dodao loptu do Šaponjića koji je glavom sa dva metra sproveo u mrežu!
Kone je olakšao posao srpskoj selekciji, koji je zbog faula nad Gajićem dobio drugi žuti karton pa je Mali morao da završi susret sa desetoricom na terenu.
Mogla je Srbija da pobedi sa 4:1 da su Živković (pogodio prečku) i Šaponjić (promašio gol sa pet metara) bili precizniji...
Finale sa Brazilom zakazano je za subotu 20. juna od 7 časova ujutro po našem vremenu, uz direktan prenos na Eurosportu.