Fudbaleri Dnjepra šokirali su Napoli i pobedom u Kijevu (1:0, nakon 1:1 u prvom meču) izborili prvo finale nekog evropskog takmičenja u istoriji kluba.
Gol odluke postigao je strelac iz prvog meča, Seleznjov, koji je u 58. minutu glavom iz pada na centaršut Konopljanke matirao golmana Napolija Anduhara.
Junak je, ipak, golman Dnjepra Bojko, koji je u prvom poluvremenu odbranio dve velike prilike koje je imao Iguain.
Fudbal
32. kolo Bundeslige: Tri kola do kraja i pitanje opstanka
07/05/2021 AT 09:23
Dnjepar će 27. maja na Narodnom stadionu u Varšavi igrati finale Lige Evrope protiv Sevilje, koja se i u drugom meču polufinala lako obračunala sa Fiorentinom, u Italiji Španci su slavili 2:0, golovima Bake u 22. i Karisa u 27. minutu.
Ekipa Unaija Emerija, aktuelni pobedik Lige Evrope, još jednom je pokazala koliko je moćna i atipičnim rezultatom za polufinale (5:0 ukupno) pokazala da je veliki favorit za novi evropski trofej.