Prethodno kolo Bundeslige donelo je veliko iznenađenje. Na devet odigranih mečeva domaće ekipe su uspele da postignu jedan jedini bod! To je uspeo jedino Dortmundu u meču protiv Verdera (2-2), dok su u svim ostalim mečevima pobede odnele gostujuće ekipe.
Frajburg je kao gost savladao Fortunu u Diseldorfu sa 2 - 1, a zatim je Herta bila ubedljiva u Kelnu, pobedivši domaćine sa 4-0. Najzaslužniji za trijumf Stare Dame bio je Vedad Ibišević koji je nekoliko sekundi nakon što je izašao na teren postigao svoj prvi go na toj utakmici. Osam minuta kasnije usledio je i njegov drugi pogodak, nakon čega je Herta vodila sa 3-0. U 83. minutu usledio je još jedan go Herte i konačni rezultat od 0-4.
Sedmo kolo Bundeslige otvara utakmica između Herte i Fortune iz Diseldorfa. Iz svakog dosadašnjeg susreta sa Diseldorfom u Bundesligi, Herta je izašla kao poražena. Poslednju pobedu imala je kod kuće u decembru 1979. godine (3-0).