Deveto kolo Bundeslige počinje utakmicom između Majnca 05 i Kelna. Nakon osam odigranih kola situacija na tabeli je takva da se devet ekipa nalaze u dva boda razlike. Sa 16 bodova vodeći na tabeli su Menhengladbah i Volfsburg.

Deveto kolo otvoriće meč sa začelja tabele. Sedamnaestoplasirani Majnc ugostiće petnaestoplasirani Keln. Domaćini do sada nisu zabeležili ni jedan remi, ali su dozvolili šest poraza. Paderborn je jedina ekipa koja je do sada doživela više poraza i sa sedam izgubljenih mečeva nalazi se na samom dnu tabele. U kolu koje je pred nama oni će se sastati sa Fortunom iz Diseldorfa.

Fudbal
18. kolo Bundeslige: Start prolećnog dela prvenstva
21/01/2021 AT 19:02

Meč koji će doneti mnogo uzbuđenja jeste Rurski derbi. Šakle 04 i Borusija Dortmund odigraće svoj 95. derbi u subotu 26. oktobra. RIvalstvo između ovih timova ima dugu istoriju, kroz koji je Dortmund u poslednjoj deceniji imao više uspeha. Ipak, "Kraljevsko plavi" su uzvratili pre dve godine kada su stigli do vicešampionske titule. Te sezone odigrana je i najspektakularnija utakmica u istoriji. Svaki ljubitelj fudbala ne može a da se ne seti meča u kom je Dortmund nakon 25 minuta igre vodio sa 4:0, a onda je Šalke u drugom poluvremenu postigao 4 gola i izborio remi.

U kolu koje je za nama Dortmund je na svom terenu pobedio svoje imenjake iz Menhengladbaha (1:0). Dok je Šalke doživeo poraz od Hofenhajma (2:0), i tako prekinuo niz od pet utakmica bez poraza. Rurski derbi uvek donosi mnogo uzbuđenja pa se dobar fudbal očekuje i ovog vikenda u Gelzenkirhenu.

Mečeve devetog kola Bundeslige možete pratiti na Eurosportu 2 i Eurosport Plejeru.