Reprezentacija Srbije do 20 godina savladala je Mađarsku 2:1 posle 120 minuta igre
Igrač odluke bio je osporavani Ivan Šaponjić, koji se kod oba gola našao na pravom mestu, kod izjednačenja u prvom minutu nadoknade, kao i u 118. kada je njegov centaršut po zemlji naterao obrambenog igrača Mađarske da napravi grešku.
Puleni Veljka Paunovića delovali su bolje, brže, konretnije i iskusnije od vršnjaka iz komšiluka.
Fudbal
32. kolo Bundeslige: Tri kola do kraja i pitanje opstanka
07/05/2021 AT 09:23
Od prvog minuta pa sve do poslednjeg, srpska selekcija je bila bolja od Mađarske.
Ipak, do prednosti su prvi stigli Mađari, koji su posle sjajne akcije srpskog tima prešli u kontranapad i preko Merva u 57. minutu došli do vođstva.
Ulaskom Šaponjića i Gaćinovića, Srbija je krenula u totalnu ofanzivu, koja je dala rezultat u prvom minutu nadoknade vremena.
Posle odlično izvedenog kornera Andrije Živkovića, utrčao je Ivan Šaponjić i glavom sproveo loptu u mrežu.
Minut kasnije, desni bek Milan Gajić je zaradio drugi žuti karton.
Iako su Mađari više držali loptu u svom posedu, u 118. minutu, Srbija je imala kontranapad, Živković je proigrao Šaponjića, koji je pokušao da proigra Gaćinovića, ali je Talaber pokušao da ispuca loptu, koja je ipak završila u njegovoj mreži.
Omladinska fudbalska selekcija Srbije u četvrtfinalu igraće protiv selekcije SAD, koja je u osmini finala savladala Kolumbiju sa 1:0 (0:0)
Jedini gol za Amerikance postigao je Rubin u 58. minutu, a Kolumbija je u 81. minutu imala veliku priliku, ali Berera nije realizovao penal.
Duel Srbije i SAD igraće se u Ouklendu, u nedelju od 6.30 sati po srednjeevropskom vremenu.