Veliki rivalitet dva kluba datira iz devedesetih godina prošlog veka. Od 1994. godine, pored Bajerna i Dortmunda, samo četiri kluba su osvajala "salataru".
Tokom pomenutog perioda, Bavarci su osvojili 12, a Borusija pet titula šampiona Nemačke.
Prva faza rivaliteta je vezana za period 1994.-1998. kada je Borusija osvojila dve titule, kao i Ligu šampiona na stadionu u Minhenu.
Fudbal
32. kolo Bundeslige: Tri kola do kraja i pitanje opstanka
07/05/2021 AT 09:23
Druga faza rivalstva počela je 2010. godine, kada je Dortmund napravio seriju od pet uzastopnih trijumfa. Kulminacija rivalstva viđena je u finalu 2013 UEFA Lige šampiona, u kojem je Bajern savladao "milionere". U istoj sezoni, Bajern je popravio rekord, koji je postavila Borusija sezonu ranije, po broju osvojenih bodova na kraju sezone.
Poslednji susret dva giganta Bundeslige održan je 14. avgusta, kada je Bajern u Dortmundu, pobedom 2-0, osvojio DFL-Superkup.
U subotu, dva velikana Bundeslige, Borusija i Bajern sastaće se na "Signal iduna parku", a u centru pažnje biće napadači Pjer Obamejang i Robert Levandovski.
Centarfor domaćih, Obamejang se nalazi u boljoj formi od poljskog asa, u dosadašnjem toku sezone uputio je 31 udarac ka golu, a 11 puta je savladao golmane.
Levandovski je u prethodnih deset kola Bundeslige imao 13 šuteva više, ali je postigao četiri gola manje.
Obamejang u proseku postiže gol na svakih 122 minuta, odnosno statistika kaže da postiže pogodak 12 minuta pre Levandovskog.
Ipak, Poljak u "klasicima" ima bolji učinak, Levandovski je mrežu Dortmunda pogađao četiri puta, dok je Obamejang postigao samo jedan gol, tako da će as BVB-a dati svom maksimum da popravi svoj učinak.