SID

Drugo kola Bundeslige na Eurosportu

The 23/08/2019 at 11:52Updated The 23/08/2019 at 12:32

Utakmica Keln - Borusija Dortmund otvara drugo kolo Bundeslige.

Povratak Kelna u Bundesligu nije počeo najboljim rezultatom. U svojoj prvoj utakmici u novoj sezoni, Jarčevi su poraženi sa 2 - 1 u utakmici protiv Volfsburka. Nakon 15 minuta igre, Volfsburk je poveo sa 1-0. Drugi go Vukova usledio je u 60. minutu, dok su Jarčevi svoj pogodak postigli u produžecima.

U isto vreme odigrana je i utakmica Borusije Dortmunda i Augzburga, koja je takođe počela sa iznenađenjem. Već nakon 30 sekundi novi igrač Augzburka, Florian Niderlčen, postigao je prvi pogodak. Ovo nije mnogo poremetilo igru Dortmunda, te je već kod trećeg minuta utakmice rezultat bio izjednačen. Tada su žuto-crni preuzeli kontrolu nad igrom i na kraju slavili sa 5-1.

Keln je pretrpeo poraz prvog dana i u svojoj poslednjoj sezoni Bundeslige, izgubivši sa 1-0 u Menhengladbahu, u sezoni 2017/18. Te godine izgubili su svaku od prvih pet utakmica, i trebalo im je pravo čudo da ostanu u ligi.

U poslednje vreme Keln se ne može pohvaliti posebno dobrim rezultatima protiv Dortmunda.

Utakmica protiv prošlogodišnjeg drugoplasiranog biće domaći debi za novog trenera "Jarčeva", Akima Beirlorzera.

Utakmice drugog kola Bundeslige pratite na Eurosportu 2 i Eurosport Plejeru ovog vikenda: