Zanimljivo kolo Bundeslige je za nama. Samo su dva tima slavila, a pored njihovih poraženih rivala sve ostale ekipe igrale su nerešeno. Bilo je tu dosta iznenađenja ali jedno od većih je nerešen rezultat Bavaraca i novajlija iz Bilefelda. Vodili su fudbaleri Arminije u prvom poluvremenu sa 2:0, zatim je u 48. minutu Levandovski smanjio rezultat na 2:1, ali već u sledećem napadu Arminija vraća dva gola viška. Nisu se predavali Bavarci, pa su u 57. minutu rezultat smanjili na 3:2. Izjednačenje je došlo u 70. minutu, i meč je završen remijem (3:3). Nakon ove utakmice Bajern ima 49 bodova, pet više od drugoplasiranog Lajpciga, a Arminija sa 18. bodova novo kolo dočekuje na 16. mestu na tabeli, uz utakmicu manje.
Upravo fudbaleri Arminije započinju 22. kolo Bundeslige. Oni će u petak na svom terenu dočekati fudbalere Volfsburga. Vukovi su nakon niza od četiri pobede proteklog vikenda igrali nerešeno sa timom iz Menhengladbaha. Volfsburg se sada nalazi na četvrtom mestu na tabeli i deli isti broj bodova kao i trećeplasirani Ajntraht.
Dobar okršaj očekuje se u Frankfurtu kada fudbaleri Ajntrahta budu dočekali aktuelnog šampiona. Slavili su Orlovi u prethodnom kolu protiv Kelna, i tako vezali četvrtu pobedu u Bundesligi. Od početka prvenstva poraženi su tek dvaputa. U subotu će na svom terenu ugostiti lidera iz Minhena, za kojim sada zaostaju 10 bodova.
Fudbal
24. kolo Bundeslige na Eurosportu
05/03/2021 AT 10:05
Novo kolo donosi i čuveni Rurski derbi. Fudbaleri Šalkea i Dortmunda odmeriće snage po 158. put. Poslednji put ova dva tima su se sastala u oktobru kada su Žuto-crni slavili sa 3-0. Iako u međusobnim duelima vodi tim iz Glezenkirhena upitno je da li ćemo derbi oblasti Rur biti u mogućnosti da pratimo i u sledećoj sezoni Bundeslige, s obzirom na dosadašnji učinak Šalkea. Nakon 21. kola ovaj tim je na poslednjem mestu na tabeli sa svega devet bodova. Ostalo je još 13 kola do završetka sezone, a prvi tim iznad crte ima 18 bodova, pa bi fudbaleri Šalkea zaista morali da naprave čudo kako bi opstali u Bundesligi.
Drugoplasirani Lajpcig sastaje se u nedelju sa fudbalerima Herte. Tim iz Berlina se grčevito bori za opstanak u ligi. Do sada su uspeli da osvoje 18. bodova i da zauzmu 15. poziciju. U prethodnom kolu su uzeli bod u Štutgartu i prekinu niz od četiri poraza. Bikovi, sa druge strane, ne znaju za poraz u poslednje tri ligaške utakmice, i teže da prestignu aktuelnog šampiona. Za kraj 22. kola snage će odmeriti fudbaleri Verdera i Hofenhajma. Bundesliga mečeve pratite ne Eurosportu 2 i Eurosport Plejeru.