Getty Images

Šampionat Evrope u biatlonu u Belorusiji

The 24/02/2019 at 08:05Updated The 01/03/2019 at 08:16

Minsk će biti domaćin IBU Evropskog prvenstva u biatlonu, na kojem će učestvovati predstavnici iz 35 zemalja, od 20. do 24. februara.

XXVI Šampionat Evrope je poslednja prilika da takmičari provere formu pre IBU Svetskog prvenstva u Estersundu, od 7. do 17. marta 2019. (uživo na Eurosportu).

Četvorostruka olimpijska šampionka, Darija Domračeva je bila predvodnica trke legendi, koja je usledila nakon svečane ceremonije otvaranja takmičenja u Minsku, na borilištu Raubiki. Partner Domračeve je bio njen životni saputnik, legendarni Norvežanin Ole Einar Bjorndalen. Ipak, čuveni supružnici nisu pobedili, jer je beloruski par, Skardino i Sergej Novikov, bio uspešniji na startu takmičenja u Minsku.

Domračeva je karijeru završila kao najuspešnija olimpijka na zimskim takmičenjima i kao najtrofejnija Beloruskinja na svim Olimpijskim igrama, od kada je bivša SSSR republika stekla nezavisnost. Vrhunac u karijeri sjajne biatlonke bile su Zimske olimpijske igre u Sočiju 2014., gde je Domračeva osvojila tri zlatne medalje.

Domračeva je priredila senzaciju kada je do zlata došla i u Pjongčangu 2018, kada je na kraju Olimpijskih igara beloruski ženski tim, van svih očekivanja, osvojio zlato u štafeti. Svi su bili fokusirani na Nemice, Italijanke, Francuskinje i Norvežanke, ali su svu slavu pokupile dame iz Belorusije. Godinu dana kasnije, Darija Domračeva je uz vatromet završila blistavu karijeru.

Ljubitelji biatlona biće u prilici da isprate direktne prenose svih takmičenja na Eurosportu.