Getty Images

Evropski sportski šampionat na Eurosportu

Evropski sportski šampionat na Eurosportu

The 01/08/2018 at 09:37Updated The 01/08/2018 at 16:42

2. avgusta počinje Evropski sportski šampionat, premijerna smotra najboljih sportista "starog kontinenta" u atletici, plivanju, gimnastici, biciklizmu, BMX-u i skokovima u vodu. Eurosport će direktno pratiti sportska takmičenja iz Škotske i Berlina.

Prvi put u istoriji ljubitelji sporta će uživati u Evropskom sportskom šampionatu, koji će organizovati Glazgov i Berlin.

U Škotskoj će se održati evropska prvenstva u plivanju i skokovima u vodu, kao i u veslanju, biciklizmu, gimnastici i trijatlonu, dok će se u Berlinu okupiti najbolji atletičari „starog kontinenta“.

Eurosport će direktnim prenosima ispratiti sva plivačka i atletska takmičenja, kao i najvažnija nadmetanja u veslanju, biciklizmu, BMX-u i gimnastici.

Evropsko atletsko prvenstvo počinje 6. avgusta i okupiće oko 1.500 sportista na Olimpijskom stadionu u Berlinu.

Nadmetanja u plivanju i skokovima u vodu počinju tri dana ranije u Škotskoj, koje će uživo pratiti Eurosport 2, dok je program Eurosporta 1 posvećen atletici.

Ljubitelji atletike biće u prilici da u pre podnevnim terminima prate kvalifikaciona nadmetanja, dok su finala po disciplinama zakazana u večernjim terminima, od 19:00.

Plan direktnih prenosa na Eurosportu 1 i Eurosportu 2:

2. avgust 2018.

19:30 BICIKLIZAM: Evropski šampionat

3. avgust 2018.

10:30 PLIVANJE: Evropsko prvenstvo u Glazgovu - Dan 1 Trke (prenos)

14:45 BICIKLIZAM: Evropski šampionat

18:00 PLIVANJE: Evropsko prvenstvo u Glazgovu - Dan 1 Finala (prenos)

19:25 BICIKLIZAM: Evropski šampionat

4. avgust 2018.

09:45 BICIKLIZAM: Evropski šampionat

10:30 PLIVANJE: Evropsko prvenstvo u Glazgovu - Dan 2 Trke (prenos)

14:15 GIMNASTIKA: Evropsko prvenstvo

14:45 BICIKLIZAM: Evropski šampionat

16:00 BICIKLIZAM: San Sebastijan klasik

17:45 BICIKLIZAM: Trka oko Poljske

17:45 PLIVANJE: Evropsko prvenstvo u Glazgovu - Dan 2 Finala (prenos)

19:50 BICIKLIZAM: Evropski šampionat

5. avgust 2018.

09:45 BICIKLIZAM: Evropski šampionat

10:15 PLIVANJE: Evropsko prvenstvo u Glazgovu - Dan 3 Trke (prenos)

14:15 BICIKLIZAM: Evropsko drumsko prvenstvo

15:30 GIMNASTIKA: Evropsko prvenstvo

18:00 PLIVANJE: Evropsko prvenstvo u Glazgovu - Dan 3 Finala (prenos)

20:00 BICIKLIZAM: Evropski šampionat

6. avgust 2018.

10:15 PLIVANJE: Evropsko prvenstvo u Glazgovu - Dan 4 Trke (prenos)

12:45 SKOKOVI U VODU: Evropsko prvenstvo u Glazgovu, Ekipno Finale

14:30 BICIKLIZAM: Evropski šampionat

16:00 ATLETIKA: Evropsko prvenstvo u Berlinu Dan 0 (prenos)

18:00 PLIVANJE: Evropsko prvenstvo u Glazgovu - Dan 4 Finala (prenos)

19:15 ATLETIKA: Evropsko prvenstvo u Berlinu Dan 0 (prenos)

19:45 BICIKLIZAM: Evropski šampionat

7. avgust 2018.

08:30 ATLETIKA: Evropsko prvenstvo u Berlinu Dan 1 (prenos)

10:00 PLIVANJE: Evropsko prvenstvo u Glazgovu - Dan 5 Trke (prenos)

12:45 BICIKLIZAM: Evropski šampionat

14:30 SKOKOVI U VODU: Evropsko prvenstvo u Glazgovu, Finale 10m žene sinhro

15:30 SKOKOVI U VODU: Evropsko prvenstvo u Glazgovu, Finale 1m skokovi muškarci

17:30 PLIVANJE: Evropsko prvenstvo u Glazgovu - Dan 5 Finala (prenos)

19:00 ATLETIKA: Evropsko prvenstvo u Berlinu Dan 1 (prenos)

8. avgust 2018.

09:30 ATLETIKA: Evropsko prvenstvo u Berlinu Dan 2 (prenos)

10:00 BICIKLIZAM: Evropsko drumsko prvenstvo

14:30 SKOKOVI U VODU: Evropsko prvenstvo u Glazgovu, Finale 3m sinhro miks

15:15 BICIKLIZAM: Evropsko drumsko prvenstvo

15:45 SKOKOVI U VODU: Evropsko prvenstvo u Glazgovu, Finale 10m skokovi žene

17:30 PLIVANJE: Evropsko prvenstvo u Glazgovu - DAN 6 Finala (prenos)

19:00 ATLETIKA: Evropsko prvenstvo u Berlinu Dan 2 (prenos)

21:30 BICIKLIZAM: Trka oko Jute Etapa 2 (prenos)

9. avgust 2018.

09:30 ATLETIKA: Evropsko prvenstvo u Berlinu Dan 3 (prenos)

10:00 PLIVANJE: Evropsko prvenstvo u Glazgovu - DAN 7 Trke (prenos)

16:00 SKOKOVI U VODU: Evropsko prvenstvo u Glazgovu, Finale 3m skokovi muškarci

17:35 PLIVANJE: Evropsko prvenstvo u Glazgovu - DAN 7 Finala (prenos)

17:45 BICIKLIZAM: Trka oko Poljske

19:15 ATLETIKA: Evropsko prvenstvo u Berlinu Dan 3 (prenos)

21:30 BICIKLIZAM: Trka oko Jute Etapa 3 (prenos)

10. avgust 2018.

10:00 ATLETIKA: Evropsko prvenstvo u Berlinu Dan 4 (prenos)

14:30 SKOKOVI U VODU: Evropsko prvenstvo u Glazgovu, Muškarci 3m Sinhroni Skokovi Finale

16:00 SKOKOVI U VODU: Evropsko prvenstvo u Glazgovu, Finale 1m skokovi žene

19:05 ATLETIKA: Evropsko prvenstvo u Berlinu Dan 4 (prenos)

11. avgust 2018.

09:00 ATLETIKA: Evropsko prvenstvo u Berlinu Dan 5 (prenos)

11:30 BMX: Evropsko prvenstvo

12:30 BMX: Evropsko prvenstvo

13:45 GIMNASTIKA: Evropsko prvenstvo

16:30 SKOKOVI U VODU: Evropsko prvenstvo u Glazgovu, Finale 10m sinhro miks

18:00 SKOKOVI U VODU: Evropsko prvenstvo u Glazgovu, Finale 3m skokovi žene

20:00 ATLETIKA: Evropsko prvenstvo u Berlinu Dan 5 (prenos)

12. avgust 2018.

09:00 ATLETIKA: Evropsko prvenstvo u Berlinu DAN 6 (prenos)

11:30 BICIKLIZAM: Evropsko drumsko prvenstvo

12:15 BICIKLIZAM: Evropsko drumsko prvenstvo

15:30 GIMNASTIKA: Evropsko prvenstvo

19:00 ATLETIKA: Evropsko prvenstvo u Berlinu DAN 6 (prenos)