Eurosport

Vekić pokvarila slavlje Britanaca u Notingemu, Pui osvojio Štutgart

The 19/06/2017 at 07:05Updated The 19/06/2017 at 10:18

Dona Vekić je upisala pobedu karijere, Hrvatica je u finalu VTA takmičenja u Notingemu u tri seta savladala lokalnu favoritkinju, Johanu Kontu. Mercedes kup u Štutgartu osvojio je Luka Pui, koji je savladao Felisijana Lopesa u finalu aTP 250 turnira.

Hrvatska teniserka je iznenadila najbolju teniserku Britanije i osvojila drugu titulu u karijeri, samo dve nedelje pre Vimbldona.

Teniserka koja je u Notingem doputovala kao 70. igračica sveta, uspela je da napravi preokret i po tropskom danu, sa temperaturom peko 30 stepeni, stigla do pobede rezultatom 2:6, 7:6(3), 7:5.

Delovalo je da će 26-godišnja teniserka na svom terenu osvojiti prvu titulu na travi, ali Konta nije uspela da pronađe pravo rešenje za jake udarce protivnice sa osnovne linije.

20-godišnja Hrvatica je sačuvala smirenost u odlučujućem setu i zasluženo osvojila trofej na "ostrvu".

"Sve čestitke Doni, uspela je da konstantno podiže kvalitet igre tokom meča", rekla je Konta, koja nikada nije prošla drugo kolo Vimbldona.

"Nisam uspela da joj pariram. Sve čestitke joj upućujem, odigrala je neverovatno dobro", dodala je Konta za Eurosport.