Eurosport

Kung osvojio hronometar na BinckBank turu

Kung osvojio hronometar na BinckBank turu

The 09/08/2017 at 09:04Updated The 09/08/2017 at 09:19

Stefan Kung, vozač BMC-a, iskoristio je nizak startni broj i bolje vremenske uslove na vijugavom hronometru u Vorburgu, blizu Haga, dužine 9 kilometara.

Najbolji hronometraš Švajcarske, Stefan Kung je prvu etapu trke u Belgiji završio na kraju pelotona, čime je obezbedio nizak startni broj na pojedinačnom hronometru, čime je uspeo da izbegne očajne vremenske uslove i postavi vreme 10:58 na krivudavom i klizavom putu.

Pre švajcarca na stazu je izašao Masije Bondar, iz Bora-Hansgroe tima, koji je upisao drugo vreme dana, četiri sekunde slabije od Kunga.

Podijum na drugoj etapi kompletirao je Tom Dumolan iz Sanveb tima, najbolji hronometraš Danske stazu je prešao za pet sekundi sporije od pobednika.

Dan su obeležili brojni padovi na klizavom drumu, uključujući i svetskog šampiona, Tonija Martina iz Katjuša-Alpesin tima.

Lider trke, Peter Sagan je startovao poslednji, vozio je rizično i iskoristio je svu svoju veštinu kako bi redukovao zaostatak. Slovak je hronometar završio u vremenu 11:23, što je bilo dovoljno za osmo mesto u generalnom poretku, samo 15 sekundi iza Kunga.

Generalni plasman:

1.Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team 4:01:07

2.Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe 0:00:04

3.Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 0:00:05

4.Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:00:08

5.Lars Boom (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:00:10

6.Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors 0:00:12

7.Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo 0:00:14

8.Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 0:00:15

9.Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team

10.Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal 0:00:17

11.Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo

12.Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 0:00:18

13.Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:00:19

14.Filippo Ganna (Ita) Team UAE Emirates 0:00:20

15.Wout Van Aert (Bel) Veranda's Willems Crelan 0:00:21

16.Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:22

17.Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team 0:00:24

18.Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors 0:00:25

19.Ryan Mullen (Irl) Cannondale-Drapac

20.Alexander Edmondson (Aus) Orica-Scott 0:00:26