Eurosport Player

Benet nadsprintao Kevendiša, Majka osvojio Tur Slovenije

Benet nadsprintao Kevendiša, Majka osvojio Tur Slovenije

The 19/06/2017 at 07:10Updated The 19/06/2017 at 16:10

Rafael Majka osvojio je zelenu majicu i upisao ukupnu pobedu na Turu Slovenije, koji je završen sprinterskom pobedom Sema Beneta, na 4. etapi, ispred povratnika Marka Kevendiša.

Ekipa Bora-Hansgroe je upotpunila uspeh na Turu Slovenije, drugom sprinterskom etapnom pobedom Sema Beneta, dok je Rafal Majka osvojio čelnu poziciju u generalnom poretku.

Benet je bio malo jači od Marka Kevendiša, vozača Dajmenšn Dejte, koji je napokom pokazao malo starog sjaja, nakon oporavka od mononukleoze.

"Radili smo ceo dan za Rafinu majicu, tako da nisam imao mnogo momaka za sprint. Ali Rudi nas je perfektno izveo u pravom trenutku, išli smo spoljnom stranom na pretposlednjoj krivini, kako bisno imali unutrašnju putanju na poslednjoj", rekao je Benet.

"Možemo biti veoma ponosni na tim ove nedelje, perfektnu formu smo pokazali", dodao je Benet.

Benet je u završnici po silasku sa točka timskog druga, ušao u zavetrinu od Kevendiša, a onda kao katapultiran je prošao pored Britanca, koji je pokušao da uhvati Irca, ali bezuspešno.

"Bilo je veoma lepo ovde na Turu Slovenije. Uživao sam i veoma sam srećan jer sam se takmičio", rekao je Kevendiš, koji je zbog oporavka od infekcije u poslednjem trenutku ušao u tim.

Generalni poredak Tura Slovenije:

1.Rafal Majka (Pol) Bora-Hansgrohe 15:56:23

2.Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida 0:00:07

3.Jack Haig (Aus) Orica-Scott 0:00:17

4.Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 0:00:35

5.Tadej Pogacar (Slo) Rog - Ljubljana 0:00:46

6.Hermann Pernsteiner (Aut) Amplatz - BMC 0:00:48

7.Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli 0:01:08

8.Pawel Cieslik (Pol) Elkov - Author Cycling Team 0:01:13

9.Ivan Santaromita (Ita) Nippo - Vini Fantini 0:01:14

10.Edward Ravasi (Ita) Team UAE Emirates 0:01:31

11.Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini 0:01:34

12.Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Sangemini - Mg. K Vis 0:01:38

13.Michele Gazzara (Ita) Sangemini - Mg. K Vis 0:01:59

14.Jan Polanc (Slo) Team UAE Emirates 0:02:13

15.Artem Ovechkin (Rus) Gazprom – Rusvelo 0:02:41

16.Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – Rusvelo 0:03:01

17.Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida 0:03:16

18.Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil 0:03:22

19.Nicola Gaffurini (Ita) Sangemini - Mg. K Vis 0:03:51

20.Izidor Penko (Slo) Rog - Ljubljana 0:04:25